האם אתה מכור לירוק?

שושנה אולמן

נכתב על ידי שושנה אולמן

יול 6, 2023

עישון ירוק היה תמיד הקטע של גיל. הוא היה עושה זאת בסופי השבוע עם החברים מהתיכון. אחר כך קצת נזהר בתקופת הצבא, אך מייד לאחר השחרור מהצבא הרגיש כי הוא רוצה ליהנות מהחיים. גיל היה בחור נורמטיבי לחלוטין. הוא עבד לפרנסתו, תכנן להירשם ללימודים וכמו כל בחור בגילאי העשרים היו לו חלומות גדולים. וכמובן, כמו כולם בגילו, היה מבלה ונהנה. והירוק, תמיד היה ברקע… מוסיף קצת מצב רוח.

לגיל תמיד הייתה קופסה עם קצת ירוק בהישג יד. לפעמים היה מעשן עם החברים בים, לפעמים שבאים חברים הביתה, ולפעמים גם שהשתעמם לבדו. הגראס לא נראה לגיל בעיה, בסך הכל הייתה לו עבודה ושגרה, והוא רק רצה קצת להירגע בשעות הפנאי.

אבל כמו כולם, לפעמים יש גם משברים ורגעים בחיים. ואצל גיל זה היה לאחר הפרידה מהחברה שלו. כולנו עברנו את זה, ואנחנו יודעים שזה כואב. וגם מבינים את התחושות כאשר חוזרים הביתה לבד, ויושבים בין הקירות.  וזהו גם הרגע שבו גיל חזר על ההרגל הידוע, לגלגל כמה פרחים ולעשן עד שיירדם.

אך שום ג‘וינט לא ישנה את המצב ואפילו יש אנשים שמתמכרים וצריכים לעבור גמילה מקנאביס לאחר מכן, מה שגם שום ירוק לא יעביר את תחושת הבדידות. וכך גיל המשיך להדחיק את רגשותיו באמצעות עישון קנאביס בתדירות הולכת וגדלה. גיל המשיך לעבוד, והמשיך בשגרת חייו, אך לא שם לב כיצד הקנאביס משתלט עליו. הוא הפחית בפעילויות, והעלה בעישונים.

למזלו של גיל היו לו חברים אכפתיים אשר היו מודעים למצבו. גם הם היו באותו הראש של גיל, ולא אחת ישבו איתו לעשן קנאביס ובילו יחדיו. באחד הימים גיל סיפר לחברו ניר על המצב, על החיים ועל הקנאביס. ניר היה זה שאמר שאולי הגיע הזמן להפסיק עם הקנאביס. את העצה הזו גיל שמע הרבה פעמים, בעיקר מהוריו, אבל הפעם זה בא מחבר קרוב – זה שלא אחת ישב איתו אל תוך הלילה בחדר אפוף עשן.

גיל וניר התחילו לנהל דיון האם אפשר להתמכר לקנאביס, וניר כבר החל לחפש דברים בגוגל ומצא מידע בנושא. הם החלו לקרוא יחדיו על התמכרות לקנאביס, ועל כל התסמינים. ניר הקריא מהאינטרנט, וגיל פשוט שתק. זו הייתה שתיקה שאמרה הכל, התסמינים שהוזכרו באינטרנט – על כולם הוא יכל לסמן וי.

זה לא היה מפתיע שהתגובה של גיל הייתה להדליק עוד ג‘וינט, על מנת לנסות להתגבר על תחושת האי נוחות. אבל משהו כבר היה אחרת, גיל כבר היה מודע לכך שיש לו בעיה. הוא היסס, ובעיקר התבייש לפנות לעזרה, וזה לקח כמה ימים עד שעשה זאת.

שושנה אולמן

שושנה אולמן

שושנה היא הכותבת הראשית של אתר בריאות, רפואה ואורח חיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *