תריסים – בעיות נפוצות ואיך לטפל בהן

שושנה אולמן

נכתב על ידי שושנה אולמן

ינו 6, 2022

חבל קרוע בתריסים חשמליים

בין התקלות הנפוצות ביותר מופיעה התקלה של חבל קרוע. החבל נקרע בין מה שמגלגל את התריס לבין התריס עצמו ובמקרה זה היתרון של חלונות בא לידי ביטוי .

החבל נקרע  בדרך כלל מטעויות לא מכוונות  של אנשים, למשל התריס יורד על שולחן או כל חפץ שמפריע לו לרדת ודבר זה יוצר קרע בחבל התריס .

טווח המחירים לתיקון חבל קרוע בתריסים חשמליים הוא בין 200 ל-450 ₪ ללא התחשבות  במשקל של התריס אשר לא משפיע כאן. המחיר לתיקון החבל הקרוע הוא יקר יחסית בתחום תיקון תריסים למרות  שזמן העבודה יכול לנוע בין חצי שעה ל-45  דקות, רוב מתקני התריסים החשמליים נותנים אחריות לתקופה מסוימת ולכן קחו בחשבון כי במידה ואתם לא מרוצים מהתוצאה או כעבור זמן מה יש בעיה, תוכלו לקבל שירות חוזר מאותו אדם שעשה עבורכם את העבודה.

קיימים מספר סוגים של תריסים חשמליים וחשוב להסביר בדיוק באיזה תריסים מדובר כאשר אתם מזמינים בעל מקצוע על מנת לבצע תיקון תריסים חשמליים. במידה ואתם חשים כי יש בעיה עם התריסים מומלץ לפנות לאדם מקצועי ולא לנסות לפתור את הבעיה בעצמכם, מניסיון אנו יודעים כי לפעמים הנזק הנגרם כתוצאה מתיקון לא נכון ומקצועי עלול להיות גדול יותר מהתקלה ההתחלתית.

נתק בין שלבי התריס בתריסים חשמליים

התקלה השכיחה מבין התקלות הנפוצות בתריסים חשמליים שמצריכה מישהו שיבצע עבודה ושהוא מקצוען בעסק של תיקון תריסים חשמליים היא נתק בין שלבי התריס. הניתוק של השלבים מתרחש בד"כ בין השלב הראשון לשלב השני כאשר השלב הראשון סוחב את כל התריס וכך הלאה: השלב השני נושא את העומס של כל השלבים שמתחתיו, השלישי של כל אלה שמתחתיו וחוזר חלילה. לכן, עקב עומס רב מופעל יותר משקל על השלב הראשון והשני שם כמעט בכל המקרים יש את הנתק בין שלבי התריס.

התקלה הזו מוכרת יותר בשלבים שעשויים מפלואוריט מוקצף, שמסגרתם הוא פח מבחוץ והיא פחות נפוצה מהשלבים העשויים מן החומר אלומיניום. השלב המוקצף הוא עדין יותר לכן הוא נוטה להתעקם, כאשר פעולת ההתעקמות מתרחשת השלב מתנתק.

הפתרון הוא פשוט, במקרה זה אין חובה להזמין מישהו המתמחה בעסק של תיקון תריסים חשמליים כאשר אפשר להוציא את השלב העקום ולחבר אותו לשלב הבא. ברוב התריסים יש 1-3 תריסים יותר וזה נועד בדיוק בשביל תקלה זאת.

טווח המחירים כמו בתקלה הקודמת הוא נמוך והוא בין 200-450 ₪ . גם במקרה של בעיה זו העבודה בתריס גדול אין היא בעלת פער משמעותי במחיר מאשר תיקון של תריס קטן. אם אומרים לך שבגלל שהתריס גדול יותר תאלצו לשלם יותר, אתם נפלתם לתרמית.

מנוע מקולקל בתריס חשמלי

תיקון מנוע של תריסים חשמליים זה עסק מורכב ולפעמים לא זול, חשוב לזכור כי הענף של חלונות  ותיקון תריסים חשמליים עובר הרבה שינויים  אבל יש יתרונות , החברה נותנת מספר שנות אחריות על המנוע והחיסרון שלאחר מכן נצטרך לממן בעצמנו את המנוע והחלפתו.

חשוב לדעת כי מנוע מקולקל אם הוא מגיב רק ברעש ולא בתזוזה, במצב זה צריך להחליף מנוע.

כמו בכל דבר שניתקל בחיינו, יש מוצר טוב ויש מוצר פחות טוב. הטוב יחזיק יותר ויעלה יותר כמובן והפחות טוב יהיה זול יותר  ויחזיק פחות זמן . דוגמא למנוע איכותי ברמה גבוה הוא של  חברת "סומפי" – יצרנית מנועים צרפתית . השמועה האומרת כי מנועים סינים הם פחות איכותיים נכונה ברובה אך היום אפשר למצוא חלונות ותריסים חשמליים המגיעים אלינו מסין ברמה גבוהה מאוד.

בתריס חשמלי, המחיר של החלפת  מנוע קטן לדוגמא 2*2  יכול להגיע לסכומים גבוהים. ברור לנו שהמחיר כולל את העבודה של ההחלפה, האחריות למספר שנים ואת המנוע עצמו . החלפת מנוע גדול יותר בתריסים חשמליים יעלה יותר, גודל המנוע תלוי במשקל התריס, כיוון שאם המנוע קטן הוא לא יכול להרים תריס כה גדול. אם התריסים שלכם עשויים מאלומיניום מלא, כלומר הם כבדים, במקרה זה צריך להחליף למנוע חזק יותר, כאשר אתם מזמינים טכנאי תיקון תריסים חשמליים מומלץ להראות לו את מסמכי החברה ואת הוראות ההפעלה של המנוע, כמו כן חשוב לדעת כמה זמן התריסים קיימים והאם היו מקרים קודמים בהם נאלצתם לבצע תיקון זה.

תיקון תריסים

יש הרבה סוגי תריסים חשמליים בישראל, למשל:  תריסי גלילה, תריסים של הזזה, תריסים חשמליים, תריסי שלב, חלונות ועוד.  תריסים נפוצים בכל מיני מקומות, כגון: דירות, עסקים ועוד.

בכל תריס ידני ותריס חשמלי יש נקודות תורפה כאשר  אותם נקודות תורפה מובילים למצב שהתריס מתקלקל והדבר גורם לנו להוצאה כספית על מנת לסדר את התקלה ולגרום לתריס  לתפקד מחדש, בהרבה מקרים, כשתריס מתקלקל בבית או בעסק ישנו חשש לפריצה שלו והמבנה פריץ לכל "אורח" במקרה כזה חובתכם היא בהזמנת  טכנאי מקצועי של תיקון תריסים ידניים  או  תריסים חשמליים שביכולתו לסייע לכם בפתרון הבעיה ולתקן את התריס שלכם במהירות ובמקום. חברות הביטוח מחייבות הודעה מוקדמת במצבים בהם יש תקלה לא פתורה עם התריסים בבית, חשוב להתייחס לזה בצורה מהירה מפני שכבר קרו לא מעט מקרים של פריצה ולא היה כיסוי מטעם החברה המבטחת.

ברחבי הארץ יש מספר חברות המתמחות בתיקון תריסים חשמליים ותיקון תריסים ולכן יש מבחר של חברות לסקור מי מקצועית ובעלת ניסיון  ומי  זולה כמובן, השורה התחתונה היא שתהיו שלמים עם החלטתכם ותאמצו לכם אדם או חברה איתה תעבדו  בכל מקרה של בעיה העלולה לצוץ בעתיד.

שושנה אולמן

שושנה אולמן

שושנה היא הכותבת הראשית של אתר בריאות, רפואה ואורח חיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *