ד”ר גלעד רבינא מומחה למחלות רשתית ולהזרקות תוך עיניות

שושנה אולמן

נכתב על ידי שושנה אולמן

יול 6, 2023

ד”ר גלעד רבינא הוא רופא עיניים בכיר, מומחה למחלות רשתית, מנתח קטרקט ורשתית במערך העיניים במרכז הרפואי איכילוב. ד”ר גלעד רבינא סיים בהצטיינות התמחות ברפואת עיניים במרכז הרפואי איכילוב וסיים התמחות במחלות רשתית במרכז הרפואי באוניברסיטת UCLA בלוס אנג'לס.

"מחלות רשתית הן תופעה נפוצה בקרב האוכלוסייה המבוגרת", מסביר ד”ר גלעד רבינא

עשרה אחוז מהאוכלוסייה יסבלו ממחלות רשתית. לרוב, יהיו המחלות קשורות להזדקנות הגוף והרשתית. הרשתית היא שלוחה של המוח שנכנסת לתוך העין. היא החלק הפנימי בעין ובה נמצאים התאים שקולטים את האור, ושמחוברים לעצב הראייה.

ד”ר רבינא – מומחה למחלות רשתית – סימנים למחלות רשתית שצריך לדעת

הסימן שקיימת מחלת רישתית הוא ירידה באיכות הראייה – באופן חד או הדרגתי ועיוות בראייה – שינוי של קווים שהופכים לארוכים או ליותר קצרים. אנו יכולים לכסות עין אחת ולהשוות את הראייה בין כל עין.  כשיש ירידה באיכות הראייה, רצוי לפנות לבדיקה קלינית על ידי ד”ר גלעד רבינא.

ערוץ 13 – טיפול יעיל ומהיר במחלות רישתית – ד"ר גלעד רבינא
ערוץ 13 – טיפול יעיל ומהיר במחלות רישתית – ד"ר גלעד רבינא

ד”ר גלעד רבינא – מומחה למחלות רשתית אבחון בבדיקה קלינית

מחלות רשתית יתפתחו בעקבות ניוון רשתית או בעקבות סוכרת ברשתית, מסביר ד”ר גלעד רבינא. בבדיקה הקלינית שנערכת על ידי ד”ר גלעד רבינא במדיקה – מרכזים רפואיים, משתמשים במכשיר OCT שדרכו אפשר לראות את הרבדים הרבים של הרשתית.

הבדיקה והרחבת האישונים מאפשרת לזהות ברשתית כלי דם שאינם נראים תקין.

התרופות בהזרקות תוך עיניות סוגרות את כלי הדם הלא תקינים ועוצרות את צמיחתם. בעזרת התרופות סופגת הרשתית את הנוזל שהצטבר סביבה וכך חוזרת הרשתית לתפקוד.

ד”ר גלעד רבינא – מומחה למחלות רשתית – מקצועיות שמצילה חיים

הזרקות תוך עיניות זו פעולה רפואית מהירה ושכיחה. המטופל מכוסה בכיסוי מחוטא והטיפול נעשה בהרדמה מקומית. את התרופה מחדירים לתוך העין במחט קטנה ודקה. הטיפול אינו כואב ולאחריו משוחרר המטופל הביתה. הזריקות משפרות באופן משמעותי את איכות הראייה.

מטופלים שהגיעו עם ראייה ירודה מאוד, יכולים בעזרת התרופות לנהוג או לראות טלוויזיה.

כדאי גם לקרוא: ניתוח ויטרקטומיה חוות דעת

סיכום

מחלות רשתית הן מחלות כרוניות וטיפול במחלות בהזרקות תוך עיניות הוא טיפול חדשני שמשפר את איכות הראייה ואת איכות החיים של המטופלים. הטיפול ברשתית מחייב טיפולים קבועים כדי לשמור את סגירת כלי הדם וכדי לשמר שיפור סטטי בראייה.

מומלץ לעשות את הבדיקה הקלינית במרפאה של ד”ר גלעד רבינא – מומחה להזרקות תוך עיניות, ולקבל מידיו את הטיפול באופן שוטף.

שושנה אולמן

שושנה אולמן

שושנה היא הכותבת הראשית של אתר בריאות, רפואה ואורח חיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *