ארנב ננסי הולנדי – כל המידע שאתם צריכים על גידול ארנב ננסי

שושנה אולמן

נכתב על ידי שושנה אולמן

יול 14, 2023

החלטתם לגדל ארנב ובחרתם בארנב ננסי? בחירה מצוינת. זה בעל חיים מתוק ועדין במיוחד שחשוב ללמוד איך לטפל בו כדי להבטיח לו את החיים הכי טובים ובריאים שניתן. ישנם סוגים רבים וכדאי שטרם בחירת הארנב תדעו את כל מה שצריך לדעת עליהם.

ראשית, חשוב לציין כי ארנב ננסי הוא ארנב גזעי. אלא אם אימצתם גור ארנב של מכר שהארנבת הננסית שלו המליטה גורים, כנראה שכדי שיהיה לכם ארנב ננסי תצטרכו לשלם עליו כסף. חשוב מאוד לדעת שלא מומלץ כלל וכלל לרכוש ארנב ננסי בחנויות בעלי חיים והאמת שלא מומלץ לרכוש בהן ארנבים כלל.

מדוע? כי ארנב ננסי גור נראה ממש כמו כל גור ארנב אחר. ישנם לא מעט מקרים בהם אנשים חשבו שאימצו גור ארנב ננסי וגידלו עם הזמן שהארנב שלהם גדל וגדל וגדל. אם בכוונתכם לקנות, קנו אותו רק ממגדלים המתמחים בארנבים ננסיים וודאו כי מדובר במגדלים עם שם טוב, שמחזיקים אותם בסביבה מותאמת ובטוחה ודואגים לבריאותם.

איך שומרים על בריאותו של ארנב ננסי?

ראשית, כפי שנכתב קודם, ארנב ננסי הוא בעל חיים מאוד עדין. העצמות שלו יכולות להישבר בקלות והוא יכול להימעך בקלות (לא עלינו). לכן, חשוב להקפיד לשחק איתו בעדינות, לא לאחוז בו בחוזקה ולא לתת לילדים מתחת לגיל עשר לגעת בו ללא השגחת מבוגר (למען האמת, עדיף להימנע מלתת לילדים מתחת לגיל 10 לגדל ארנב).

בנוסף, חשוב לדעת כי לארנב ננסי יש מערכת עיכול מאוד רגישה. חשוב לתת לו לאכול רק מזון מומלץ ובכמות המתאימה. יותר מדי מזון או מזון שאינו מתאים, יכול לעשות נזק למערכת העיכול שלו ואף לסכן את חייו.

מה הדבר שארנב ננסי הכי אוהב לעשות?

לכרסם. הוא אמנם קטן, אך ארנב ננסי יכול לעשות המון נזק לחפצים אם לא מעניקים לו טיפול נכון ואם לא מגדירים לו מרחב מחייה ברור. אם אתם רוצים להימנע מהרס החפצים שלכם על ידי שיניו, חשוב שתדאגו לצעצועים מתאימים, למתחם מחייה גדול דיו ולמזון מספק.

כמה שנים ארנב ננסי חי?

ארנב ננסי יכול להגיע לגיל 8 ולעתים אפילו 10. הרבה תלוי באיכות הטיפול בו, בתזונה שלו ובאורח חייו.

לסיכום:

ארנב ננסי הוא בעל חיים מתוק ושובה לב. חשוב להקפיד להזין אותו במזון מתאים ולספק לו מרחב מחיה הולם כדי שיחיה שנים ארוכות בכיף ובהנאה.

שושנה אולמן

שושנה אולמן

שושנה היא הכותבת הראשית של אתר בריאות, רפואה ואורח חיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *