גברת, גם את תהיי זקנה יום אחד: הגיע הזמן לקחת יועצת פנסיונית

שושנה אולמן

נכתב על ידי שושנה אולמן

ספט 19, 2022

המציאות הכלכלית בישראל מקשה מאד לחשוב מעבר לחודש הבא. עובדות בישראל, בעיקר נשים צעירות, בעלות משפחה עסוקות בלשרוד, ובין השעות הארוכות בעבודה, תשלום המשכנתא (במידה שהצליחו לרכוש דירה), האיזון בין עבודה לבית, טיפול בילדים ועוד, אנחנו לפעמים לא מצליחות למצוא זמן לעצמנו, ובטח ובטח זמן לחשוב ולתכנן את העתיד.

אבל העתיד כבר כאן. נכון, קשה לדמיין את זה, אבל גם את, אם הכל יתקתק כמו שצריך, תגיעי לגיל זקנה. גם את תצאי לפנסיה (מרצון או באין ברירה) וגם את תצטרכי רשת ביטחון כלכלית שתאפשר לך לחיות בכבוד בזקנתך. כדי שלא תמצאי את עצמך במצב כלכלי קשה בזקנה, כדאי שתדאגי כעת לזכויותייך הפנסיוניות וכדאי שתתכנני ותביני את מצבך. שלא יהיו לך הפתעות.

אוקי, ומה הקשר ליועצת פנסיונית?

ייעוץ פנסיוני על ידי יועצת מוסמכת שהיא נותנת שירות שאינה כפופה למוצר פנסיוני כזה או אחר. היא לא עובדת בחברת ביטוח וכל מטרתה היא לדאוג לאינטרסים הכלכליים שלך. היא אישה שלמדה והוכשרה לעסוק בייעוץ השקעות. היא עברה מבחנים רשמיים והתמחתה במשך חצי שנה בתחום לפני שהתחילה לייעץ בנושא פנסיה והיא תותחית בכלכלה. היא בדיוק מה שאת צריכה בתחום הפנסיה כי היא תדע להסביר לך איפה את עומדת במילים פשוטות ותדע להמליץ לך על המסלול הנכון ביותר עבורך.

נהדר, אבל מה בעצם יועצת פנסיונית עושה?

יועצת פנסיונית תתחיל בלבקש ממך לתת לה כמה שיותר נתונים על החסכונות הקיימים שלך. זוכרת שעבדת תקופה בקייטרינג וקיבלת תלוש משכורת? זוכרת שעבדת בבית הקפה ההוא? זוכרת שהיית עוזרת מציל בחוף דדו במשך איזה שנתיים? כל מקום שעבדת בו נדרש להפריש עבורך כספים לפנסיה. לא מן הנמנע שהכסף הזה מושקע בכמה קרנות ובשביל לעשות סדר בדברים צריך, ובכן… לעשות סדר בדברים. יש אתר רשמי של המדינה בו ניתן להבין לאן הופרשו כספי הפנסיה עבורך. אחרי שתעשי את זה תוכלי לאחד את החסכונות שלך במקום אחד. אבל זה אחר כך. קודם כל חשוב שתביני מה יש לך, אחר כך היועצת הפנסיונית תרצה להבין מה מצבך הכלכלי כיום. במה את עובדת? כמה את מרוויחה? מה מצבך המשפחתי, גילך? גילם של ילדייך? מצבך הבריאותי? ומה עם בעלך?

כדאי גם לקרוא: אקדמיה פיננסית – לימודים פיננסים

הנתונים הללו חשובים כי בעזרתם היא תוכל לשרטט יחד איתך את האופק הכלכלי הצפוי לך ומתוכו להבין איך נכון שתשקיעי את כספי הפנסיה שלך ואיזה סוג של חיסכון יניב לך יותר כסף ויאפשר לך פנסיה גדולה יותר בזקנתך. בסופו של התהליך תגיש לך היועצת הפנסיונית דוח מסכם ובו כל האפיקים שמתאימים לך. אז קדימה – צאי לדרך!

שושנה אולמן

שושנה אולמן

שושנה היא הכותבת הראשית של אתר בריאות, רפואה ואורח חיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *