לחשוב עכשיו על העתיד – ייעוץ פנסיוני

שושנה אולמן

נכתב על ידי שושנה אולמן

יול 6, 2023

עבור אנשים צעירים, בעיקר כאלה שבתחילת הקריירה שלהם ובשלב בו בונים את החיים, לדמיין ולתכנן את הזקנה עשוי להיות חוויה משונה. רק סיימת את הלימודים והתחלת לעבוד במקצוע שלך. לחשוב עכשיו על הפרישה?

אין ספק שמדובר בחוויה מעט סוריאליסטית. עם זאת, אם תשאלו אנשים שכבר יצאו לגמלאות, רבים מהם יגידו לך שהם שמחים שתכננו את העידן שלאחר ימי העבודה שלהם ורבים אחרים יאמרו לך שחבל שלא עשו זאת בצעירותם. דאגה לפנסיה בשלב מוקדם של החיים מגדילה את החיסכון, מאפשרת לך לחסוך נכון ולתכנן את החיים שלך על פי תכנון העתיד ולדאוג לעצמך של העתיד.

חשבו על זה כך: החיים הם בסך הכל חוויה בלתי צפויה וההחלטה לחסוך לפנסיה ולתכנן את החיסכון ואת תכנית הפנסיה יכולה להוות כמעין רשת ביטחון לעתיד, כך שמה שלא יהיה, יהיה לך איך לחיות בעתיד ותוכל לתכנן את צעדיך כך שבזקנתך תוכל לחיות ברמת חיים ראויה ורצויה. כאן נכנס לתמונה ייעוץ פנסיוני.

הייעוץ הפנסיוני, שניתן על ידי בעל מקצוע המוסמך לייעץ בנושאי חסכונות לפנסיה, יעניק לך את כל הידע בנושא, יעזור לך לתכנן את הפנסיה הרצויה ואת החיסכון הרצוי ויוכל לומר לך מה צריך לקרות עכשיו כדי שאחר כך תוכלי לחיות ברווחה, כשכבר לא תעבדי ותכניסי כסף.

מה כדאי לדעת לפני שלוקחים ייעוץ פנסיוני?

האמת שלא צריך לדעת הרבה על לפני שמתחילים. זה בעצם היופי בייעוץ פנסיוני על ידי בעל מקצוע אמין ובעל ניסיון – הוא יסביר לך את כל מה שאתה צריך לדעת על הפנסיה שלך ועל האפשרויות שפרוסות לפניך ויעזור לך לבחור את מסלול הפנסיה הנכון והמשתלם ביותר עבורך.

למעשה, ייעוץ פנסיוני נועד בדיוק עבור אנשים שמרגישים שכל המושגים הכלכליים והאפשרויות השונות מבלבלים אותם ומרתיעים אותם.

ייעוץ פנסיוני: במקום להיבהל מהעתיד אחזו אותו בשתי הידיים

זוהי תופעה די מוכרת: ים המושגים והאפשרויות הקשורות בפנסיה מרתיעות וגורמות לרבים להדחיק את הנושא ולא לרצות לעסוק בו מחשש שאין ביכולתם להבין או לקבל החלטות נכונות בתחום סבוך שכזה. זוהי תחושה מובנת אך שווה מאוד לא להתמסר לה ולהתכחש לעתיד.

בדיוק בשביל זה קיים ייעוץ פנסיוני. אתה לא צריך להבין כלום או לדעת שום דבר. רק לתת ליועץ שלך את כל המידע שהוא צריך והוא כבר ידע כיצד לכוון אותך לעבר עתיד כלכלי בטוח יותר.

היופי בייעוץ פנסיוני הוא שאת בעצם לא ממש צריכה לדעת הרבה לפני שאת מתחילה. למעשה, ייעוץ פנסיוני נוצר בדיוק עבור אנשים שמרגישים כי הם אבודים בתוך שלל המסלולים והנתיבים בעולם החיסכון לפנסיה. ואכן, מדובר בעולם סבוך עם אפשרויות רבות שמי שלא שוחה בו יכול להרגיש בו אבוד במיוחד.

בתהליך הייעוץ הפנסיוני היועץ יכיר את תכניותייך לעתיד, את מטרותייך ביחס לפנסיה שלך, את רמת השכר שלך ואת אופציות ההשתכרות וההתפתחות המקצועית שלך בעתיד, כמו גם את תכניותייך ביחס לעתיד – הקמת משפחה, רכישת בית, הבאת ילדים ועוד.

הוא ייקח בחשבון גם חסכונות קודמים שצברת ובעזרת כל הנתונים הללו יציע לך מסלולי חיסכון שונים ויסביר לך את המשמעות של כל אחד מהם.

ייעוץ פנסיוני מתאים לכל שלב בחיים

בין אם את עובדת צעירה בתחילת דרכך, בין אם שכירה כבר שנים רבות ובים אם את עתידה לצאת לפנסיה ממש בקרוב, אף פעם לא מאוחר מדי להכנס לתהליך ייעוץ פנסיוני ולקבל החלטות על הפנסיה לשלך. למעשה, גם אם קיבלת כבר החלטה בעבר על מסלול בו תרצי ללכת, תמיד ניתן לשנות, לטייב ולשפר את הפנסיה ואת החיסכון.

לסיכום

כל רגע הוא רגע טוב ומתאים להתחיל לחסוך לפנסיה באופן המתאים ביותר עבורך ועובר חייך. את מהעתיד תודה לך על המחשבה שלך עליה. למידע נוסף ניתן לגלוש לאתר המרכז לתודעה פיננסית

שושנה אולמן

שושנה אולמן

שושנה היא הכותבת הראשית של אתר בריאות, רפואה ואורח חיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *