מה חשוב לדעת על טיפול בשעורה בעין

שושנה אולמן

נכתב על ידי שושנה אולמן

נוב 13, 2021

הטיפול בדלקות עיניים כמו שעורה, בד"כ יעיל מאוד בהפחתת דלקת ובהקלה על כאבים הנגרמים כתוצאה מהזיהום העיני. כמו כן, הוכח שהוא יעיל גם בשיפור חדות הראייה. בשורות הבאות נדבר על הטיפול בשעורה בעין, תחושות המאופיינות עם הדלקת, סממנים ועוד.

בעוד שדלקת העיניים הנקראת "שעורה" לעיתים חולפת מעצמה, בפעמים אחרות חולים מקבלים שילוב של טיפולים הכוללים אנטיביוטיקה, קורטיקוסטרואידים וחומרים חיסוניים, אשר מסייעים להפחית את משך הזיהום ואת הדרגה שלו. ברוב המקרים, טיפול בשעורה יכלול מריחת משחה אנטיביוטית, שנחשבת טיפול נפוץ וקל מאוד.

טיפול בשעורה בעין – בדרך כלל פשוט ומהיר

הטיפול במחלת שעורה בעין הוא נושא מעניין. רוב החולים מתארים תסמינים כמו "צריבה, גירוד ורגישות לאור" ועוד, אך חלק מהאנשים מדווחים ממש על טשטוש בראייה שרק הולך ומחמיר ככל שהבעיה אינה מטופלת ע"י רופא עיניים. הטיפול העיקרי במצב זה הוא הימנעות מכל צורות צריכת גלוטן, זאת לפי דיאטנים רבים וחלק מהרופאים.

העין האנושית היא מבנה מדהים המאפשר לנו לראות את העולם סביבנו. למרבה המזל, לעין יש מנגנון הגנה טבעי לשמור עליה מפני עצמים זרים כגון תאי עור מתים וחיידקים, לכלוכים ומזיקים אחרים. מנגנון זה נקרא רפלקס מצמוץ והוא גם עוזר לנקות את הקרנית – המשטח הצלול בקדמת העין המכסה את רוב פני העין שלה.

כיצד העין אמורה להתגונן מעצמים זרים

על ידי מצמוץ חוזר ונשנה, העין פועלת להסרת חפצים זרים באמצעות ריר המופרש על הריסים ודמעות. כשזה לא קורה, אנחנו עלולים להסתיים במצבים כמו מחלת עיניים או שעורה – דלקת בעיניים שעשויה להיגרם מחוסר יציבות של מערכת הדמעות בעין.

אנשים רבים שואלים לעתים קרובות מהו הטיפול בשעורה בעין. זו אחת השאלות שבאמת מבלבלות אנשים. התשובה לשאלה זו לא כל כך פשוטה והיא תלויה בסוג השעורה עליה אתם מדברים. הטיפול בעין כרוך בכמה שלבים. הראשון הוא ניקוי של העין כדי להסיר לכלוך ואבק מהעין, מה שנעשה כדי למנוע מכל זיהומים להתרחש. השלב הבא עשוי לכלול הנחת משחה או טיפות של דמעות מלאכותיות בעיניים.

האם צריך טיפול אנטיביוטי?

אנשים מסוימים עשויים גם להשתמש בטיפות אנטיביוטיות לזיהומים חיידקיים. אנשים רבים אינם מודעים לטיפול בשעורה בעין. חשוב לדעת כי זה יכול לפגוע בראייה, כל עוד מטפלים בדלקת בזמן ועל ידי רופא עיניים. אם נדמה לכם שגם אצלכם מתפתחת שעורה בעין, פנו לייעוץ רפואי וקבלו מענה מקיף.

שושנה אולמן

שושנה אולמן

שושנה היא הכותבת הראשית של אתר בריאות, רפואה ואורח חיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *